Цитрусна градина во Прованса 10 мл од 12 € о наместо де

24,00 ПТК

Органски парфем со 100% природни есенции - Произведено во Франција
Достава во рок од 3-4 работни дена.

Збор од дизајнерката на парфеми, Ануја РАЈА:
„Мојот син Адриен, кој ја положи својата диплома во 2019 година, ме замоли да му создадам парфем за да му даде храброст, да му помогне да се концентрира и запамети. Овој мирис не само што му помогна да се стекне со диплома со почести, туку и да ја пронајде својата куќа парфимерија на 17 години! “

Миризливо семејство: Овошен и енергичен
Забелешка за глава:  Слатка портокалова, Бергамот, Петигреин Бигараде
Забелешка за срцето: Гераниум Росат апсолутен, туберозен апсолутен
Основна забелешка: Хо дрво

Vertus & придобивки: Овој парфем е концентрат на витамин Ц кој носи енергија и добра визија за добри одлуки. Симболизира самодоверба, волја за успех и самодоверба. Го балансира енергетскиот центар на виталност.

ЕАН 13 бар -код:
3770018712116

Родна земја :
Франција

димензии:
Должина: 6 см x Длабочина: 1,5 см x Висина: 14,5 см

Бруто тежина (шише + пакување):
30 грама

Торба со големина на патување, земете го вашиот омилен парфем каде и да патувате!

Прегледи за 5 за Цитрусна градина во Прованса 10 мл од 12 € о наместо де

 1. Ирина Г -

  Подарок за мојата внука, Леа.
  Подарок за мојата внука, Леа. Таа ги сака вашите производи.

 2. Океан П -

  Сон на девојка за одмор
  Лесен, убав и совршен за дневен мирис. Добро оди и со парфем. Champ de Roses de Bulgarie ! Премногу добра !

 3. Серж Т -

  ГОРЕЗНО!
  Далеку мојот омилен мирис наAnuja AromaticsНа Свежо, разубавувачко и толку освежувачко! Не можам без него. Тоа трае цел ден! Брза и дополнителна услуга!

 4. Франсоаз А -

  Цитрусната градина во Прованса мириса на сонце. Лесно е и ветровито. Го сакам овој лесен и чист мирис. Ме потсетува на мојот одмор на југот на Франција и убавите спомени.

 5. Барбара Х. -

  Совршен
  Ова шише е прекрасно. Овој мирис е многу свеж, мириса на цитрус слатко во текот на денот и изгледа свежо ми помага да дишам. Го ставам секое утро пред да одам на работа и цел ден сум добро расположена.

Додадете преглед